Knygos

Demokratija ir pilietinė visuomenė nacionalinėse valstybėse ir Europos Sąjungoje: Vidurio ir Rytų Europos demokratizacija (Monografija. Mykolo Romerio universitetas, 2012)

Šiais laikais „demokratija“ yra vienas iš dažniausiai skambančių žodžių, tačiau ši sąvoka prieštaringa, jos idealas – sunkiai pasiekiamas. Globalizacija ir pasikartojančios finansų krizės kelia demokratijai naujas grėsmes ir verčia dar kartą įvertinti jos reikšmę. Monografijoje aptariamos problemos ir iššūkiai, su kuriais demokratija susiduria XXI a. pradžioje. Daugiausia dėmesio skiriama demokratijos raidai Vidurio ir Rytų Europos valstybėse, kurios palyginti neseniai, prieš du dešimtmečius, pasuko demokratizacijos keliu, taip pat demokratijos stokos problemai ES, analizuojamas pilietinės visuomenės vaidmuo demokratinėje valstybėje, atstovavimo interesams ir lobizmo reikšmė ES ir nacionalinėse valstybėse.

Įsigyti galite: Knygininkas.lt, MRU eBooks

Gintarinė valstija (Vilnius, „Alma littera”, 2005)

Gintarinė valstija

Sauliaus Spurgos romane “Gintarinė valstija” Amerikos lietuvis Vitas Janulis atvyksta į Lietuvą, kur kartu su Lietuvos policininkais tiria plazmovizijos žvaigždės nužudymą. Romano veiksmas stumtelėtas į ateitį, tačiau tik tam, kad dar labiau išryškėtų besiskleidžiančios dabarties Lietuvos svajonės ir seni bei iš naujo besikuriantys mitai. Lietuva, tapusi 51-ąja JAV valstija, pabrėžtinai puoselėja savotiškai suprantamas tautines tradicijas. Knygos herojai – mokslininkai, verslininkai, politikai, menininkai, policininkai, klestintys ir krentantys bedugnėn, šaltai apskaičiuojantys ėjimus ir truputį kvaištelėję. Tarp jų driekiasi šiurpių nusikaltimų gija. Mėgindamas praskleisti nusikaltimų paslaptį Vitas Janulis supranta, kad svarbiausia jam, kaip ir daugeliui žmonių, atrasti savo vietą, savo šaknis. Tai būtina, tačiau šis kelias kupinas lemtingų pavojų, ypač jei pasiryžti juo eiti iki galo.

Recenzijos: Culture.lt, Rasyk.lt

Įsigyti galite: Baltos lankos, Kainos.lt

Pasaulio vidurys (Vilnius, „Vaga”, 2000)

Pasaulio vidurys

Pasakotojo Kasto Komanto neva senatvėje dėstoma gyvenimo istorija, kurioje atsispindi žmonijos raidos dėsningumai, sklandžiai persikeliama iš archaiškos į šiandieninę visuomenę. Komantas išgyvena džiugių ir tragiškų akimirkų, ne kartą atsiduria mirties akivaizdoje, patiria fundamentalių dvasinių permainų.

Įsigyti galite: KnygosNamai.lt, Super.lt, Kainos.lt, Tauirman.com

Europos Sąjungos plėtra ir integracija (Mykolo Romerio universitetas, 2009)

espletra

Leidinyje išdėstomos ir aptariamos Europos integracijos teorijos, supažindinama su ES integracijos etapais: Europos Bendrijų steigimo sutartimis, ES sutartimi, svarbiausiais jų papildymais ir pakeitimais, pristatomas ES plėtros procesas, plėtros principai, stojimo į ES procedūra, plėtros etapai, aptariami diferencijuotos integracijos modeliai bei jų taikymas, taip pat ES plėtros perspektyvos, nuodugniau pristatant valstybes kandidates.
ES plėtra ir integracija knygelėje pateikiama kaip nuoseklus procesas, atskleidžiamos giluminės jo priežastys ir mechanizmai, nurodomi integracijos prieštaravimai, trumpai pristatomi esmingiausi skirtingi požiūriai ir argumentai. Kai kurioms būdingesnėms Europos plėtros ir integracijos temoms bei problemoms, svarbesniems įvykiams ir faktams skiriami langeliai, kuriuose pateikiama išsamesnė koncentruota informacija atitinkamu klausimu. Kiekvieno skyriaus gale yra savikontrolės klausimai, taip pat klausimas arba tema, kuria siūloma diskutuoti. Leidinio pabaigoje pateikiama svarbiausia literatūra lietuvių ir anglų kalbomis, taip pat reikšmingiausi interneto šaltiniai, susiję su leidinio tema.
Leidinys skirtas studentams, pasirinkusiems Europos Sąjungos plėtros ir integracijos kursus, taip pat visiems, besidomintiems ES problemomis.

Įsigyti galite: Pirkinternete.lt, Perku.lt, Patogupirkti.lt, Vaga.lt

Svarbiausių Lietuvos įvykių žinynas 1990-2001 (Vilnius, „Vaga“, 2001)

Žinynas

Politinės Lietuvos istorijos datos ir glausti įvykių aprašai.

Įsigyti galite: Kainos.lt, Super.lt, Tauirman.com, Knygunamai.lt


Populiariausi pask. 4 mėn.

    • No results available

Pask. 12 mėn.

    • No results available
     
    Berlin, Berlynas. Berlyno katedra Berlynas - unikalaus likimo miestas OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Jeruzalė. Paskutinės vakarienės vieta OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas